Jaga

Prindi

Nr 41, juuni 2020

Fookuses: Euroopa Liidu arengud.

Kuusteist aastat peale Euroopa Liiduga liitumist on põhjust järele proovida, kui tugevad on sidemed Eesti ja Euroopa vahel ning mõelda, kuivõrd meie kui kodanikud end ise eurooplastena tajume.

Milles lepitakse kokku Euroopa Liidu roheleppes, miks Brexitil õiget minekut ei ole ja mis on reaalajamajandus, arutlevad uut numbrit tutvustavas paneeldiskussioonis kliima- ja energiapoliitika eriesindaja Välisministeeriumis suursaadik Kaja Tael, Ühendkuningriigi EList väljaastumise koordinaator Välisministeeriumis Karin Rannu ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu osakonna nõunik Christman Roos. Paneeli juhib RiTo peatoimetaja Tiina Kaalep.

Matti Maasikas analüüsib koroonakriisi moraalseid ja õiguslikke valikuid. Fookusteemat jätkab Klen Jääratsi analüüs Euroopa Liidu ühtsusest.

Kliimaküsimustel peatub Kaja Tael, Brexitil Karin Rannu, põllumajandustoetustel Siim Tiidemann, reaalmajandusel Christman Roos, Eesti erakondade paiknemisel Euroopa poliitilises ruumis Marti Mölder, Euroopa kaitsekoostööl Viljar Veebel ning viimatistel Euroopa parlamendi valimistel Eestis ja Euroopas Liisa Talving ja Piret Ehin. Euroopa Parlamendi kujunemisloost ning tänasest hetkeseisust kirjutab Marion Reigo.

Parlamendipoliitikute vestlusringis räägiti Euroopa Liidu reaktsioonist ootamatult pahvatanud kriisile.

Lisaks Euroopa teemadele käsitletakse ka õigusteooria seoseid Eesti seadusloome kvaliteediga, digitaalset Siiditeed Arktikas ning riigireformi hetkeseisu.

Peatoimetaja veerg

  • Mitte kiriku-, aga häirekell *

    Nende ridade kirjutamise ajal hakkab õhust kaduma see kummaline maailma­lõputunne, mida paljud, enamjaolt kõik, kes viimast sõda ei mäleta, kogesid esimest korda. Selle maailmalõputunde tugevaimaks komponendiks oli hirm, mis oli sedavõrd tugev, et suutis terved maad ja rahvad panna käituma viisil, mida me varem võimalikuks ei pidanud. Olime omaette kodus, jätsime vahele sünnipäevad, isegi emadepäeva, käisime maski ja kinnastega vaikselt maha vaadates poes, kiirustades kaubaga kohe autosse ja kiiresti koju tagasi, kohtusime inimestega kaugelt viibates, häbenesime isegi linnas jalutamist kui reeglite rikkumisele juba lähedast tegevust.


    * Pealkiri on laenatud Klen Jäärasti artiklist "Kõik ühe ja üks kõigi eest kakskümmend aastat hiljem"

RiTo vestlusring

Fookus

Poliitiline mõte

Uuringud

Varia

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Autoritest

Tagasiside