Nr 17

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 17, juuni 2008

Eesti omavalitsuste edasise arengu teemalises vestlusringis osalesid regionaalminister Siim-Valmar Kiisler, Riigikogu liikmed Jaak Aab ja Rein Aidma, Eesti Linnade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast, Eesti Maaomavalitsuste Liidu tegevdirektor Ott Kasuri ja Tallinna Ülikooli avaliku poliitika professor Georg Sootla.

Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse dotsent Lauri Mälksoo arutleb oma essees, kas inimõigused on või ei ole põhimõtteliselt samasugused ja -väärtuslikud kogu maailmas.

Ajakirjas on lugeda artiklid töösuhete reguleerimise vajadusest ja võimalusest, Eesti  majandusolukorrast, korrakaitseõigusest, inimarengu aruandest ja Lissaboni lepingust. Käsitletakse välispoliitika teoreetilisi probleeme ja Tiibeti olukorda.

Esimest korda ilmub ajakirjas eelretsenseeritud artikkel – Raul Naritsa “Konstitutsioonikohtute tänapäevastest töömeetoditest mandrieuroopaliku õiguskultuuri ja common law kui mõtlemisviiside lähenemise tingimustes”.

Peatoimetaja veerg

RiTo vestlusring

Essee

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi ajalugu

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

  • RiTo nr 17 kunstigalerii

    RiTo nr 17 kunstnikud on Anne Liivamägi-Liiva, Catherine Zarip, Juss Piho, Piret Mildeberg, Jüri Mildeberg, Piret Raud, Regina Lukk-Toompere, Tiina Mariam Reinsalu, Viive Noor ja Ülle Meister.

Tagasiside