Nr 8

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 8, detsember 2003

Jurist Mario Rosentau sulest on lugeda essee suveräänsusest Euroopa Liidus. Riigikogu esimees Ene Ergma vaatleb rahvusparlamendi ning endine presidendi nõunik Jaan Tepp Vabariigi Presidendi rolli Euroopa Liidus. Euroskeptik Igor Gräzini ELi teemaline kaastöö kannab pealkirja ”Sametise eesriide taga”.

Ühiskondliku kokkuleppe teemal võtavad sõna Riigikogu liikmed Märt Rask ja Jaanus Männik. Eesti Panga ja riigi rahanduspoliitika kohta on lugeda keskpanga nõukogu juhi Mart Sõrgi ja keskpanga presidendi Vahur Krafti kirjutistes.

Perepoliitikast annavad ülevaate rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo, Tiina Veismann ja perepoliitika uurijad. Perepoliitikale on pühendatud ka peatoimetaja veerg.

Haldusreformist kirjutab regionaalminister Jaan Õunapuu. Sotsiaaldialoogist räägivad Toivo Roosimaa ja Kadri Seederi kaastööd. Ringhäälingunõukogu esimees Andres Jõesaar analüüsib Eesti ringhäälingu võimalikku käikäiku EL-i tingimustes. Terrorismi teemal võtavad sõna Riigikogu liige Trivimi Velliste ja Rein Tammsaar. Juristid Eduard Raska ja Ando Leps kirjutavad kriminaalpreventsioonist.

Lugeda on veel sotsioloogilistest uuringutest, propaganda tegemisest, kodanikuühiskonnast. Riigikogu liige Ülo Vooglaid vastab Humanitaarinstituudi professorile Mikko Lagerspetzile teaduslike uuringute teemal.

Peatoimetaja veerg

Essee

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi rahvusvaheline suhtlus

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Vastukaja

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside