Jaga

Prindi

Nr 37, juuni 2018

Fookuses: Eesti majandusareng.

RiTo uues numbris kirjutab TTÜ rektor, akadeemik Jaak Aaviksoo Eesti majanduse väljakutsetest. Seda teemat analüüsivad veel Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik ja Tartu Ülikooli (TÜ) sotsiaalvaldkonna dekaan, makroökonoomika professor Raul Eamets.

Eesti majanduse võimalikest arengumudelitest kirjutavad TÜ teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski, innovatsioonijuhtimise ja nõustamisettevõtte Finsight juht Indrek Tammeaid, TÜ avaliku sektori ökonoomika assistent Kadi Timpmann, Rektorite Nõukogu tegevsekretär Hanna Kanep ja TÜ rahvusvahelise ettevõtluse professor, akadeemik Urmas Varblane.

Arenguseire Keskus annab ülevaate ettevõtete investeerimismustritest ning ekspordist ja innovatsioonist Euroopa siirderiikides. Eesti Statistikaametilt on uurimused Eesti tööhõivest ning konkurentsivõime arengust.

Ajakirjast leiab veel artikli Eesti valimissüsteemi kujunemisest, selle iseärasustest ning võimalikest valimistulemustest. Samuti analüüsi Eesti teadlaskarjääri mudelist.

Peatoimetaja veerg

  • Kuidas jõuda esikust elutuppa?

    Alati võiks rohkem ja alati võiks paremini, aga majandusarengus on Eesti läbinud muljetavaldava tee. Mäletan sabasid, et saada tühi korv, millega alles siis võis poeriiulite vahele siseneda. Poeriiulid oli sageli napilt varustatud. Kõige keerulisem oli muidugi Eesti Vabariigi taastamisele eelnenud ja vahetult järgnenud periood. 1992. aasta veebruaris helistas mulle Rootsi ajakirjanik Karlskoga Tidningust ning palus, et ma näitaksin talle Tallinna. Sõitsime tossava Ikarus-bussiga Lasnamäele ja külastasime muu hulgas Kotka selverit. Vaatepilt avaldas muljet isegi minule. Umbes pool selveri müügisaalist oli täiesti tühi. Müüdava kauba nomenklatuur aga nigel. Mäletan riiulil seisnud seapäid, piimariiulit ning suuri mitmeliitriseid mahlapurke.

RiTo vestlusring

Fookus

Poliitiline mõte

Uuringud

Varia

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Autoritest

Nimeregister

Tagasiside