Nr 14

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 14, detsember 2006

Presidendi valimise teemalises vestlusringis osalesid Rain Rosimannus Reformierakonnast, Eiki Nestor Sotsiaaldemokraatliku Erakonnast ning Rahvaliidu teabejuht Agu Uudelepp, Tartu Ülikooli politoloog Vello Pettai ja Eesti Ekspressi ajakirjanik Argo Ideon.

Tartu Ülikooli sotsiaalse kommunikatsiooni erakorraline professor Marju Lauristin on kirjutanud essee „Jätkusuutlikkuse poliitiline mõõde”.

Veel leiab numbrist  presidendivalimise süsteemide tutvustuse Allan Sikult, Küllo Arjakase ja Mihkel Solvaku kirjutised parlamendiliikme staatusest, Keit Kasemetsalt ülevaate arengukavade olukorrast tänases Eestis. Õiguskantsler Allar Jõks kirjutab ausa mängu võimalikkusest poliitikas. Ärikeskkonda ja töösuhteid käsitleb Maailmapangas töötav Arvo Kuddo. Euroopa Kohtust ja eelotsusemenetlusest kirjutavad Euroopa Kohtu kohtunik Uno Lõhmus, tema nõunik Liina Teras ja riigikohtunik Julia Laffranque.

Lugeda saab Eesti valikutest Euroopa Liidu tuleviku kujundamisel ja Eesti ühinemisest Schengeni viisaruumiga ning erakondade välispoliitika analüüsi.

Peatoimetaja veerg

RiTo vestlusring

Essee

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi ajalugu

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside