Nr 15

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 15, juuni 2007

Riigikogu valimise teemalises vestlusringis osalesid Meelis Atonen Reformierakonnast, Eiki Nestor Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Mart Laar Isamaa ja Res Publica Liidust, Ain Seppik Keskerakonnast, Tallinna Ülikooli politoloog Anu Toots ning meediaekspert Tarmu Tammerk.

Essee „Tänu põhiseadusele” autor on Riigikohtu esimees ja üks põhiseaduse loojaid Märt Rask.

Riigikogu esimehe Ene Ergma kirjutis käsitleb Eesti vastu suunatud küberrünnakuid. Innovatsioonist kirjutavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja Arengufondi nõukogu aseesimees Erik Terk. ÜRO olemust tutvustab Tiina Intelmann ning oma kogemust ÜRO missioonil Darfuris Mart Nutt.

Lauri Leppik lahkab eripensionide teemat, Andres Võrk ja Alari Paulus analüüsivad peredele suunatud rahaliste toetuste mõju vaesuse vähendamisele. Kalev Katus kirjutab valikutest järjepideva rahvastikupoliitika teostamisel.
Veel leiab artiklid riigikaitsest ja avalikust arvamusest, avalikust haldusest ning avaliku võimu ja kodanikualgatuse partnerluse teemal.

Peatoimetaja veerg

RiTo vestlusring

Essee

  • Tänu põhiseadusele

    Üksikisiku ja riigi vahekorras käib pidev tasakaalu otsimine isikuvabaduse ja selle tagamiseks ellu kutsutud riigi vahel. Riik on sündinud ja arenenud ühiskonna kui inimeste kooseluvormi rüpes ning on ühiskonnaga võrreldes üsna uus nähtus. Eesti omariiklus kui rahva kõrgeim iseolemise vorm veelgi uuem. Enamiku oma ajaloost on eestlased hakkama saanud ilma riigi ja põhiseaduseta ning mitte alati pole riik seisnud isikuvabaduste kaitsel.

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi rahvusvaheline suhtlus

Parlamendi ajalugu

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside