Nr 19

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 19, juuni 2009

Tervise Arengu Instituudi direktor Maris Jesse, Tallinna Ülikooli riigiteaduste instituudi võrdleva halduspoliitika professor Anu Toots ja sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv rääkisid vestlusringis majanduslanguse tin­gimustes kalliks osutunud Eesti sotsiaal­süsteemist. Räägitut täiendab Andres Võrgu, Marre Karu ja Ene-Margit Tiidu artikkel vanemahüvitise kasutamisest ning selle mõjudest sündimus- ja tööturukäitumisele aastail 2004–2007.

Kirjanik ja Eesti suursaadik Lätis Jaak Jõerüüt räägib oma essees Lätimaa eri tahkudest.

Majanduspoliitika professor Kaarel Kilvits  analüüsib Eesti töötleva tööstuse struktuuri ja pakub lahendusi tööstussektori arenguks. Janika Bachmann näitab Jaapani näite varal, et inimeste tööturukäitumist mõjutavad regulatsioonide kõrval oluliselt väljakujunenud hinnangud ja traditsioonid.

Ajakirjast leiab artiklid parlamendireformist ja poliitilisest kultuurist ning valimiskulude ülempiiri seadmisest. Käsitletakse maksusüsteemi, energiasäästu kui majandussurutist leevendavat abinõu ning regionaalarengut.

Peatoimetaja veerg

  • Kinni kiilunud

    Pikka aega kordasime iseendale, et meie ei ole Läti. Meie majandus tuleb kriisiga paremini toime, meil on reservid, meie poliitikud on riigimehelikumad jne. Kuni puhkes valitsuskriis. Täpsuse huvides peaks ütlema, kutsuti esile valitsuskriis. Nüüd kurdab nii mõnigi solvunult – oleme nagu Läti.

RiTo vestlusring

Essee

  • Läti ja tema kihid

    Tuntud Soome estofiil, Tuglase Seltsi tegevjuht Juhani Salokannel kirjeldab selle aasta alguses seltsi ajakirjas ELO ilmunud artiklis, kuidas ta matkas aastate eest koos arheoloogiga Soomes, Lõuna-Häme põldudel. Ta imestab, et sellest pinnast oskas asjatundja välja lugeda mida iganes. Kuivema ja niiskema mulla vaheldumisest nägi ta, kus oli elatud ja kus tuld tehtud. Jalgade all asus kultuurikiht kõiksugu telliskivitükkide, söeraasude, tinanööpide ja hobuseraudadega. Aga nad koos nendivad, et kultuurikiht nende jalgade all Soomes on ehk paarkümmend sentimeetrit paks, ent Eesti põllud võivad peita meetripaksust kultuurikihti.

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi ajalugu

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside