Nr 6

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 6, detsember 2002

Tartu Ülikooli Õigusinstituudi emeriitprofessori Ülo Vooglaiu sulest on essee võimu raskest koormast. Riigikogu esimees Toomas Savi kirjutab Riigikogust ja põhiseadusest, Riigikogu liige Mart Nutt Riigikogu ja valitsuse põhiseaduslikust vahekorrast ning riigikohtunik Tõnu Anton põhiseadusest ühiskonna tasakaalustajana. Riigijuhtimise lihtsustamise teemal võtab sõna peaminister Siim Kallas ning presidendiinstitutsioonist Igor Gräzin. Riigikogu kodukorrast on lugeda Riigikogu liikme Jüri Adamsi ning Riigikogu Kantselei direktori Heiki Sibula kirjutises. Parlamendiliikmete palkade, sotsiaalsete tagatiste ja pensionide süsteemi kohta annavad ülevaate Riigikogu Kantselei majandus- ja sotsiaalinfoosakonna nõunikud Kai Priks ja Toivo Mängel. Poliitiliste institutsioonide mõjutamisvõimalustest räägib EMORi analüütiku Tõnis Saartsi kaastöö.

Eurouuringute Instituudi direktor Aksel Kirch analüüsib avalikku arvamust Euroopa Liiduga liitumisel ning Riigikogu liige Jüri Tamm ja suursaadik Mart Helme kirjutavad Eesti idapoliitikast.

Rakendusuuringute teemal võtavad sõna Riigikogu Kantselei majandus- ja sotsiaalinfoosakonna juhataja Aare Kasemets ja poliitikauuringute keskuse PRAXIS direktor Ruta Kruuda. Tööturumeetmetest võib lugeda Reelika Leetmaa ja Sten Anspali kirjutisest. Ajaloolise ülevaate erakondade liidrite tippkohtumistest 1990. aastate keskel annab Riigikogu liige Küllo Arjakas.

Peatoimetaja veerg

Essee

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi rahvusvaheline suhtlus

Parlamendi ajalugu

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside