Nr 21

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 21, juuni 2010

Ajakirja vestlusringis osalenud sotsiaalminister Hanno Pevkur, Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi juhataja Ivi Proos, Tartu Ülikooli makroökonoomika õppetooli juhataja professor Raul Eamets ja Eesti Rakendusuuringute Keskuse CENTAR vanemanalüütik Sten Anspal analüüsid olukorda tööturul ja pakkusid lahendusi tööpuuduse tagajärgede leevendamiseks.

Ettevõtja ja Arengufondi nõukogu esimees Raivo Vare kirjutab essees Eesti ühiskonna edu pandist – inimvarast.

Eelretsenseeritud artiklis lahkavad Rainer Kattel, Tarmo Kalvet ja Erkki Karo Tallinna Tehnikaülikoolist avatud innovatsiooni ning selle tähendust Eesti ettevõtlusele ja innovatsioonipoliitikale.

Riigikohtu analüütik Gea Suumann vaatleb artiklis, kuidas põhiseaduslikkuse järelevalve kohtulahendid on mõjutanud parlamendi, ametiasutuste ja kohtute tegevust.

Numbrist leiab ka arutlused Eesti energiapoliitika tulevikust, tervisesüsteemi rahalise jätkusuutlikkuse tagamisest ning meetmetest, kuidas laste ja lastega perede vaesust vähendada. Kirjutatakse õigusest tasuta haridusele ja omavalitsuste majanduslikust efektiivsust. Käsitletakse Läänemere riikide koostööd ja võitlust tänapäeva piraatlusega.

Peatoimetaja veerg

  • Tuli tuha all

    Eestis on ligikaudu 130 000 inimest, kes otsivad tööd. Nende arv lähikuudel küll väheneb, aga vähenemist loeme tuhandetes, mitte kümnetes tuhandetes. Seega on suur hulk täies elu- ja tööjõus inimesi püsiva sissetulekuta ja, mis üksikisiku seisukohast veelgi halvem, ilma võimalusest vajalik olla.

RiTo vestlusring

Essee

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi rahvusvaheline suhtlus

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside