Jaga

Prindi

Nr 35, juuni 2017

Fookuses: Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine. Värske RiTo keskendub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele. Artiklid räägivad eesistumise ajaloost, üritusega seotud ülesannetest ja võimalustest ning digivaldkonnast, mis on eesistumise üheks prioriteediks.

RiTo uuest numbrist leiab Riigikogu fraktsioonide vestlusringi parlamentaarse kultuuri teemadel. Samuti Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi politoloogia lektori Tõnis Saartsi uurimuse „Sotsioloogiline käsitus ja erakonnakonkurentsi kujundavad tuumkonfliktid Eestis ja mujal Euroopas“. Lisaks Uppsala Ülikooli politoloogia osakonna dotsendi Katrin Uba analüüsi erinevatest protestiliikumistest Rootsi näitel, millele on lühemas lisaloos andnud Eesti konteksti Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi poliitikateooria professor Rein Ruutsoo.

Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov ja uuringute juht Meelis Kitsing annavad ülevaate äsja loodud keskusest ja selle plaanidest. Praxise tervisepoliitika programmijuht Ülla-Karin Nurmi poolt on artikkel Eesti tervisepoliitika tulemuslikkusest viimasel kümnendil. Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm kirjutab teadusest. Riigikontrolli peakontrolör Airi Mikli analüüsib kohalike omavalitsuste andmekogusid.

Peatoimetaja veerg

  • Kaheteistkümne tähe sära

    Mäletan, et mu Taani kolleegid sokutasid mind 2012. aasta oktoobris Brüsselis toimunud Euroopa regioonide ja linnade päevade kultuuriprogrammiga tutvuma. Kõik nähtu oli väga õpetlik. Äärmiselt huvitav oli vaadata, millise taidlusprogrammiga esines Euroopa Liidu Nõukogu eesistujamaa Küpros, enne teda eesistumisega tegelenud Taani ja pärast teda eesistujamaa olnud Iirimaa.

RiTo vestlusring

Fookus

Poliitiline mõte

Uuringud

Varia

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Autoritest

Nimeregister

Tagasiside