Nr 12

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 12, detsember 2005

Toimunud kohalike omavalitsuste volikogude valimistulemuste taustal räägivad Eesti elanike valimiskäitumisest ja parteide positsioonist Riigikogu liikmed Evelyn Sepp, Meelis Atonen ja Mart Nutt ning politoloogid Allan Sikk ja Anu Toots.

Ajakirjanumbri läbiv teema on majandus. Professor Jaak Leimann peab praegu oluliseks küsimust, missugune on meie tee edasi ja kas meie edukus on jätkusuutlik.

Numbrist leiab jätku 11. RiTo-s alustatud ökoloogilise maksureformi teemale – seisukohavõtud nii ametisolevalt rahandusministrilt Aivar Sõerdilt kui ka endiselt rahandusministrilt Taavi Veskimäelt. Eesti õigussüsteemi tulevikust kirjutavad justiitsminister Rein Lang ja  põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu, neile sekundeerib õigusteadlane professor Raul Narits.

Kultuuriminister Raivo Palmaru ja Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi kirjutavad kultuuripoliitika valikutest. Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase ja Brüsselis töötava ajakirjaniku Indrek Treufeldti kirjutised lubavad lugejal kiigata Euroopa Komisjoni töötuppa.

Peatoimetaja veerg

RiTo vestlusring

Essee

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi rahvusvaheline suhtlus

Parlamendi ajalugu

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside