Nr 20

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 20, detsember 2009

Vestlusringis arutletakse  eurole ülemineku kriteeriumite täitmise üle –  kui palju tuleb selle nimel pingutada ja mida euro kasutuselevõtt kaasa toob.

Kirjanik Jaan Kaplinski vaatab oma essees tulevikku, toetudes inimkonna ajaloo senisele kogemusele, ja pakub välja mõned tõenäosuslikud tulevikustsenaariumid.

Sel aastal toimunud kahtede valimiste järelkajana kirjutab Vabariigi Valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul kahekümneaastasest valimistraditsioonist. Politoloog Rein Toomla käsitleb proportsionaalsuse probleemi Tallinnas kohalikel valimistel. Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam loetleb teemasid ja valdkondi, millega Eestil tuleb lähitulevikus nii Euroopa Parlamendis kui ka Euroopa Liidus laiemalt tegelema hakata.

Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse doktorant Kerly Lillemets analüüsib üksikisiku valmisolekut maksta makse kohustatud määral ja õigeaegselt.

Ajakirjast leiab ka artiklid Eesti ja Prantsuse põhiseadusest. Käsitletakse kaasamist Riigikogu komisjonide näitel, karistusõiguse praktikat ja immigratsioonipoliitikat, täiskasvanuharidust ning haldusreformi.

Peatoimetaja veerg

RiTo vestlusring

Essee

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi ajalugu

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside