Nr 10

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 10, detsember 2004

Tallinna Pedagoogikaülikooli rektori Mati Heidmetsa sulest on lugeda essee teadmistepõhisest ühiskonnast ja riigivalitsemisest. Poliitilise foorumi rubriigis saab lugeda Eesti esimesest poliitikakonverentsist ning majanduspoliitikast.

Kohalikest omavalitsustest tuleb juttu põhiseaduslike institutsioonide rubriigis. Arstide liikumisest Euroopasse kirjutavad Epp Kallaste ja Andres Võrk, patsientide liikumisest aga Maris Jesse ja Ruta Kruuda.

Eesti sotsiaalõiguse on luubi alla võtnud Helsingi Ülikooli juuraprofessor Matti Mikkola. Valitsuste kestvust ja ministrite voolavust analüüsib Tarmo Seliste ning valitsuse määruste kvaliteeti Annika Velthut.

Lugeda on ka VII Riigikogu liikme Mati Hindi mälestusi poliitreisidest aastast 1993.

Värskest numbrist võib leida kaastöid veel kohtuniku eriarvamuse, vanuripoliitika, noorte kriminaalpreventsiooni, Eesti venekeelse poliitika ja noorte kriminaalpreventsiooni teemal.

Peatoimetaja veerg

  • Juba kümnes!

    Siin ta on. Juba kümnes number Riigikogu Toimetisi, läbi viie aasta ja ikka kaks korda aastas. RiTo on läbi põdenud stardipalaviku ja loomisraskused ning tõestanud oma vajalikkust. Temast on kujunenud parlamendi põhiseaduslikke ja ühiskondlikke ülesandeid mõtestav ajakiri, nagu tiitlipöördel kirjas. RiTol on oma püsilugejaskond ning teadusajakirjade riiulil koht kenasti olemas… juba ühtlase rohelise rivina.

Essee

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kodanikuühiskond ja riigivõim

Parlamendi rahvusvaheline suhtlus

Parlamendi ajalugu

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Vastukaja

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside