Nr 30

Laadi alla

Jaga

Prindi

Nr 30, detsember 2014

Seda, et julgeolekuteema on käesoleva Riigikogu Toimetiste fookuses – sellest kõnelevad vestlusringis parlamendiparteide esindajad, ning sellega kõrvuti räägime Eesti demograafiast ja Ida-Virumaa poliitikast –, ei peaks võtma umbusaldusena meie venelaste vastu. Küll aga tasub riigil mõelda, kuidas siinpool Narva jõge elavate inimeste heaolu veelgi parandada ning pakkuda neile sotsiaalseid garantiisid ning ettevõtlikele inimestele võimalust eneseteostuseks – potentsiaalselt ettevõtlikke isikuid meil leidub, nagu näitab uus Global Entrepreneurship Monitor, millest kirjutavad käesolevas numbris Arengufondi esindajad.

Sellest numbrist saab lugeda ka (miks mitte mõeldes lähenevatele valimistele!) e-valimiste temaatikast, millest kirjutavad Tartu Ülikooli uurijad eesotsas Kristjan Vassiliga; juttu tuleb Tallinna eelarve koostamise eetilistest alustest ning rahvusriikide huvidest Euroopa Liidus.

Peatoimetaja veerg

RiTo vestlusring

Essee

  • Lääne vaade meie Narvale

    Vaevalt, et Euroopas on teist kohta, kus Venemaa on nii lähedal, laiudes kohe üle jõe. Narva elu muutus selle aasta aprillis, pärast Krimmi okupeerimist Vene vägede poolt. Alates sellest hakkasid Narva tulema ajakirjanikud lähedalt ja kaugelt ning kuna sageli on nad kinni stereotüüpides, siis on vastuvõtjatel tegemist, et küsijaid nende kivistunud arusaamades vähemalt kahtlema panna.

Poliitiline mõte

Põhiseaduslikud institutsioonid

Uuringud

Kosmos

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Kirjandus ja andmebaasid

Autoritest

Nimeregister

Kunstigalerii

Tagasiside