Jaga

Prindi

Nr 48, detsember 2023

Fookuses: riigireform

Väike Eesti Vabariik peab oma riigi toimimist jooksvalt reformima. See ei tähenda üksnes efektiivsust, see tähendab ka innovatsiooni, mõne asja tegemist hoopis teisiti, kui on tehtud seni.

Peatoimetaja veerg

  • Kas Eesti on maja või puu?

    Uus Riigikogu Toimetiste number räägib riigireformist. Lugeja võib muidugi küsida, mis meil siis viimaste aastakümnete jooksul alates Eesti Vabariigi taastamisest on toimunud, kui mitte riigireform? Sest Eesti Vabariik naasis 1991. aastal poliitilisele kaardile mitte sellisena, nagu ta oli hävitatud 1940. aastal. Kasutati olemasolevaid võimalusi, vahepeal saadud teadmisi ja kogemusi ning muidugi toetuti nendele arengutele, mis üleminekuperioodi jooksul alates 1988. aastast olid toonud tagasi ja realiseerinud omariikluse idee.

RiTo vestlusring

  • Riigireformi võimaluste paun pole veel tühi

    Pikemat aega on erineva intensiivsusega arutatud Eestis riigireformi üle. Kuidas muuta meie riiki tõhusamaks ja elanike vajadustele paremini vastavaks ilma, et see liialt õhukeseks ei jääks? Üht-teist on vahepealsete aastate jooksul alates Eesti riigi loomisest ka tehtud, kuid mõndagi võiks veel teha. Mida täpsemalt, sel teemal arutlesid Riigikogu Toimetiste vestlusringis 15. novembril Jaak Aab (Keskerakond), Raimond Kaljulaid (SDE), Maris Lauri (Reformierakond), Andres Metsoja (Isamaa) ja Igor Taro (Eesti 200). Jaak Valge (EKRE) vastas küsimustele hiljem kirjalikult.

Fookus

Poliitiline mõte

Uuringud

Varia

Rahvusvahelised parlamendiuudised

Autoritest

Tagasiside