Nr 25

Laadi alla

Jaga

Prindi

RiTo nr 25 kunstigalerii

Kunstivalik – Eesti Kunstiakadeemia disainiosakonna üliõpilaste tööd.

Disainiteaduskond on Eesti Kunstiakadeemia suurim teaduskond, mis hõlmab moedisaini, tootearendust, ehte- ja sepakunsti, graafilist disaini, keraamikat ning klaasi-, naha- ja tekstiilikunsti. Teaduskonna dekaani Lylian Meisteri sõnul sünnivad esemed, mida disainer kavandab, alati kellegi vajadusest lähtuvalt.

Nüüdis-Eestis mõistetakse disaini üha rohkem kui olulist ettevõtluse lisaväärtuse loojat ja teenuste arendajat. Suur osa erialaprojektidest tehakse koostöös Eesti ettevõtjatega. Jaanuaris 2012 kinnitas valitsus ettevõtluspoliitika osana „Disainivaldkonna riikliku tegevusplaani 2012–2013”. Eesti Kunstiakadeemia on selle tegevusplaani strateegiline partner.

Moedisaini osakonna kaubamärk HULA teeb eetilist eesti moodi, otsib põnevaid sotsiaalseid teemasid ja taaskasutab erinevaid materjale. Tootedisaini osakond on loonud uudsete disainilahendustega SmartPosti pakiautomaate. Keraamika ja klaasikunsti osakonna koostööprojekt Eesti toitlustusasutustega „Toit ja nõu” seadis eesmärgiks uute disainilahendustega lauanõude loomise. „Pokaalide projekti” käigus uuriti disainilahendustele lisaks ka kohalikke klaasitootmise võimalusi. Graafilise disaini osakond pakkus lahendusi Arhitektuurimuuseumi visuaalse stiili ühtlustamiseks. Tegeldud on ka sotsiaalselt oluliste projektidega: õppe- ja teraapiavahendite arendamisega (tekstiilidisaini osakond) ning rõivaste kavandamisega erivajadustega inimestele (moedisaini osakond).

Selleks et koostööd disainis, teaduses ja tehnoloogias veelgi laiendada, on Eesti Kunstiakadeemia koos Tallinna Tehnikaülikooliga välja töötanud uue rahvusvahelise magistriõppekava „Disain ja tootearendus (Design and Engineering)”, mis käivitus 2010/2011. õppeaastal.

Tagasiside