Jaga

Prindi

Nr 42, detsember 2020

Fookuses: strateegia „Eesti 2035“

Numbris analüüsitakse strateegia erinevaid aspekte ja selle võimalusi saada Eesti arenguveduriks järgmiseks 15 aastaks. Ajakirja avaessee on mõttekoja Praxis juhi Tarmo Jüristo sulest, kes rõhutab planeerimisel suure pildi vaatamise olulisust.

Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago käsitleb strateegilist planeerimist kui protsessi ja „Eesti 2035“ strateegiat lähemalt. Strateegia rahalisest tähendusest ja võimalustest soovitut piisavas mahus finantseerida kirjutab Rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsler Sven Kirsipuu. Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk analüüsib strateegia ambitsioone hariduse ja tööturu võtmes. Strateegiale on pühendatud poliitikute vestlusring.

Ajakirjast leiab Silvia Kaugia analüüsi Eesti elanike ja kohtunike suhtumisest lähisuhtevägivalda ning Diana Marnoti artikli Balti riikide ühisest julgeolekupoliitikast. Ajaloolise ülevaate viiepallise hindamissüsteemi arenguloost Eesti koolihariduses annab Einar Vära ning Silva Kirsimägi käsitleb abipolitseinike õiguslikku vastutust.

Lugeda saab ka traditsioonilised parlamendiuudised kogu maailmast ning ajaloorubriigi, kus RiTo 20. juubeli valguses meenutavad omi võitlusi väljaande koostamisel ajakirja senised peatoimetajad Aare Kasemets, Helle Ruusing, Aivar Jarne ja Mart Raudsaar.

Peatoimetaja veerg

RiTo vestlusring

Fookus

Poliitiline mõte

Uuringud

Varia

Rahvusvahelised parlamendiuudised

20 aastat Riigikogu Toimetisi

Autoritest

Nimeregister

Tagasiside